Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Gerard Pique’nin İspanya Süper Kupası Anlaşmasının Yasa Dışı Olarak Soruşturulması

Gerard Pique’nin İspanya Süper Kupası Anlaşmasının Yasa Dışı Olarak Soruşturulması

haberci haberci -

Gerard Pique İddialarıyla İspanyol Yargıç Tarafından Soruşturuluyor

Eski Barcelona futbolcusu Gerard Pique, İspanya Süper Kupası’nın Suudi Arabistan’da oynatılması konusunda yasa dışı ödemelere karıştığı iddiasıyla resmi olarak soruşturuluyor. Yargıç Delia Rodrigo, Pique’nin şirketi Kosmos ile İspanya Futbol Federasyonu arasındaki anlaşmada usulsüzlük yapıldığına dair belirtiler olduğunu belirtti.

Anlaşmada Geçen Detaylar Şaşkınlık Yaratıyor

Mahkeme belgelerine göre, eski RFEF başkanı Luis Rubiales, Suudi hükümetine ait Sela Sport Company ve Pique’nin 2019 yılında imzaladığı anlaşmada dikkat çeken detaylar yer alıyor. Pique’nin şirketinin, Suudi Arabistan’da düzenlenen maçlar için yılda 40 milyon Euro “başarı primi” alacağı belirtiliyor. Yargıç Rodrigo, söz konusu anlaşmanın olası yasa dışılıkları nedeniyle soruşturulduğunu açıkladı.

Olayın Cezai Sonuçları Olabileceği Belirtiliyor

Yargıç Rodrigo, “Soruşturulan olgular, sözleşme veya anlaşmalarda cezai sonuçları olan olası yasa dışılıklardan kaynaklanmaktadır” ifadelerini kullandı. Gerard Pique’nin bu iddialarla ilgili gelecekteki adımları ve sürecin nasıl ilerleyeceği merak konusu olmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir