Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Diyarbakır’da Dans Okuluna Saldırı: Kent Koruma Platformu Açıklama Yaptı

Diyarbakır’da Dans Okuluna Saldırı: Kent Koruma Platformu Açıklama Yaptı

haberci haberci -

Dans Okulunun Düzenlediği Caz Pikniğine Saldırı

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde faaliyet gösteren bir dans okulu, Tema Parkı’nda düzenlediği “Caz Pikniği” etkinliğinde tekbir getiren bir grup tarafından saldırıya uğradı. Olayda 2 kişi yaralandı.

Kent Koruma ve Dayanışma Platformu’nun Açıklaması

Diyarbakır’da bulunan 116 kuruluşun oluşturduğu Diyarbakır Kent Koruma ve Dayanışma Platformu, saldırıyı kınayan bir yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, kamusal mekanların halkın kullanımına açık olduğu, barışçıl toplanma ve etkinlikler için kullanıldığı vurgulandı.

Platformun açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Kollektif olarak toplanma özgürlüğü çerçevesinde, etkinlik alanı olarak kullanılan mekana bir grubun gelerek, giyim tarzı, etkinliğin niteliği gibi gerekçelerle parkta bulunanlara yönelik fiziki ve sözlü saldırılarda bulunulmasını asla kabul etmiyoruz. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, farklı kültürlere, inançlara ve yaşam tarzlarına sahip toplulukların bir arada yaşadığı ve yarattığı kentimizin birlikte yaşam kültürüne zarar verici saldırılara sessiz kalmayacağız.”

Diyarbakır Kent Koruma ve Dayanışma Platformu, demokratik bir hak olan toplanma özgürlüğü çerçevesinde gerçekleşen etkinliğe yapılan saldırıyı en sert şekilde kınayarak, faillerin tespit edilerek cezalandırılmasını ve sürecin takipçisi olacaklarını kamuoyuna bildirdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir