Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den Çiftçilere Kredi Uyarısı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den Çiftçilere Kredi Uyarısı

haberci haberci -

Özgür Özel, Bornova Kiraz Festivali’nde Çiftçilere Seslendi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bornova Kiraz Festivali’nde Yunan ya da İsrail sermayeli firmaların Ziraat Bankası’ndan daha uygun koşullarda çiftçilere kredi verdiğini belirterek, “Amaç toprağımızı ipotek altına almak. Esas beka sorunu budur” uyarısında bulundu.

Programa CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve Diğer İsimler Eşlik Etti

Özel’in konuşmasına CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, CHP Parti Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Deniz Yücel, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Bakan, CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan gibi isimler eşlik etti.

Çiftçilerin Sorunları ve Çözüm Önerileri

Özgür Özel, tarımsal üretimin gerilemesine dikkat çekerek, çözüm için politikasız, üretici lehine kalıcı düzenlemeler yapılması gerektiğini vurguladı. 20 yılda 500 bin çiftçinin kaybolduğunu belirten Özel, çiftçilere verilen tarımsal kredilerde yabancı sermayeli bankaların tercih edilmesinin endişe verici olduğunu ifade etti.

Çiftçilere Verilen Borçlar ve Destek Sözleri

Özgür Özel, çiftçilerin borçlarının son bir yılda yüzde 88 artarak 652 milyar liraya ulaştığını belirterek, çiftçilere verilen desteklerin yetersiz olduğunu dile getirdi. CHP iktidarında çiftçilere daha fazla destek verileceğini sözlerine ekledi.

CHP’nin Tarım Politikaları

Özel, Türkiye’nin tarımda kendi kendine yeten bir ülke olması için çıkardıkları önerileri sıralayarak, tarımsal sulamada kullanılan elektrikten alınan vergilerin kaldırılması, mazot kullanımında ÖTV ve KDV’nin kaldırılması gibi adımların atılması gerektiğini belirtti. Ayrıca, çiftçilere yönelik sübvansiyon desteklemelerin artırılması gerektiğini vurguladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir