Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Adana’da Kaçak ve Usulsüz Hayvan Kesimine Büyük Cezai İşlem

Adana’da Kaçak ve Usulsüz Hayvan Kesimine Büyük Cezai İşlem

haberci haberci -

148 Bin 997 Lira İdari Para Cezası Kesildi

Adana’nın Seyhan ilçesinde yapılan denetimlerde, Mirzaçelebi Mahallesi Mirzaçelebi Sokak’ta faaliyet gösteren bir iş yerinde kaçak ve usulsüz hayvan kesimi tespit edildi. İş yeri sahibi İbrahim Halil Şanlı (19) hakkında Tarım İl Müdürlüğü ekipleri tarafından 148 bin 997 lira idari para cezası uygulandı.

İş Yeri Faaliyeti Durduruldu

Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İl Tarım Müdürlüğü ve Seyhan Belediyesi zabıta ekipleriyle birlikte gerçekleştirilen kontroller sonucunda kaçak ve usulsüz hayvan kesimi yapan iş yerinde inceleme yapıldı. İşletme sahibine yüksek miktarda idari para cezası kesilirken, iş yerinin faaliyetine son verildi.

Etler İmha Edildi, İşletme Kapatıldı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, olayla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaparak, gıda güvenilirliği ve hijyen standartlarına uymayan durumların kabul edilemez olduğunu vurguladı. Yumaklı, hijyen standartlarına uymayan etlerin imha edildiğini ve olumsuz koşullarda gıda satışı yapılan işletmenin kapatıldığını belirtti. Ayrıca, soruşturma kapsamında savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir