Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. U23 Dünya Güreş Şampiyonası’nda madalya coşkusu

U23 Dünya Güreş Şampiyonası’nda madalya coşkusu

admin admin -

U23 Dünya Güreş Şampiyonası’nda madalya coşkusu

Arnavutluk’ta düzenlenen U23 Dünya Güreş Şampiyonası’nda madalyaları toplayıp, takım halinde şampiyon olan ve Cumhuriyet Bayramı’nda Türk halkına hediye eden milli takım yurda dönüyor. İHA’ya konuşan TGF Başkanı Şeref Eroğlu, başarının sırrını doğru çalışmak olarak açıkladı. Milli güreşçi Rıza Kayaalp ise gençlere örnek olmak için onlardan daha çok çalıştığını kaydetti.

Arnavutluk’un başkenti Tiran’da 23-29 Ekim tarihleri arasında düzenlenen U23 Dünya Şampiyonası’nın son gününde milli takım, madalyalara ve kupalara ambargo koydu. Grekoromen stilde 1 altın, 3 gümüş ve 2 bronz madalya kazanan U23 Grekoromen Güreş Milli Takımı, tarihinde ilk kez takım halinde dünya şampiyonu oldu. Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türkiye Güreş Federasyonu’nun (TGF) kuruluşunun 100. yılında önemli bir başarıya imza atan genç güreşçiler, büyük mutluluk ve gurur yaşattı. gonebet giriş

“Gençlerimiz gümbür gümbür geliyor”

Elde edilen bu başarılara ilişkin açıklamalarda bulunan TGF Başkanı Şeref Eroğlu, “Her zamanki halimiz. Türk güreşi olarak iki yıldan beri bizim almadığımız şampiyonluk kalmadı. Büyüklerde hem Avrupa hem dünya şampiyonu bir takımız, federasyonuyuz. Ama gelecekle ilgili umutlarımızın artması, Rıza, Taha, Yasemin’den sonra Türk güreşinin geleceğinin emin ellerde olduğunu göstermek için bu gençlere fırsat veriyoruz. Gençlerimiz de gümbür gümbür geliyorlar. Allah’ın izniyle önce 2024 Paris Olimpiyatları’nda, daha sonra da gelecekteki tüm şampiyonalarda Türk güreşi bundan önce olduğu gibi de bundan sonra tarih yazmaya, başarmaya, milletimizi, devlet büyüklerimizi mutlu etmeye devam edecek. Bu zaten bizim misyonumuz. Liyakat diye bir kelime var. Bu doğru kullanılırsa, çok doğru işler yapılabileceğinin göstergesidir. Ben geçmişte Avrupa, dünya şampiyonlukları yaşamış, olimpiyat ikincisi olmuş, daha sonra eğitim altyapısını tamamlamış, spor yöneticiliği üzerine doktora yapmış eski şampiyonum. Bu çocuklara dokunmak lazımdı. Bu aile benim ailem” dedi.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir