Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Saç Ekimi Tüm Detayları Nelerdir?

Saç Ekimi Tüm Detayları Nelerdir?

admin admin -

 

Saç ekimi, genç veya yaşlı birçok kişinin kullandığı saçsız bölgeye saç kökleri aktarılarak yapılan ve olumlu sonuçlar veren bir operasyondur.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi, ensede bulunan saç köklerinin alınarak kel olan bölgeye ekilmesidir. Bu işlem, az veya çok kalıtsal veya bir hastalıktan kaynaklı olarak kellik sorunu yaşayan kişiler için geçerlidir.

Saç Kökleri Neden Oluşur?

Kafa tasımızın dibinde bulunan ve saç hücreleriyle çevrili saç kökü bölgesi, saç köküdür. Her şey yağ tabakasının altındadır.

Saç Yapısı Çeşitleri Nedir?

Keratinler ve proteinler saçı oluşturur. Saçlar kalın ve ince telli olarak iki gruba ayrılır. Ayrıca yağlı, kuru ve karma saç türlerini içeren bir yapıya sahiptir.

Saçlara Ne Kadar Uygun?

Saç ekimi, saç kelleşmesinden rahatsız olan herkese uygulanabilir. Bu konuda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Bu operasyon küçük çocuklarda bile yapılabilir.

Saç Ekimi İçin Kullanılan Teknikler Nelerdir?

Saç ekiminde son zamanlarda çok sayıda yöntem ortaya çıksa da, en yaygın ve en popüler iki yöntem şunlardır.İlk olarak, FUE cerrahi bir yöntem değildir ve iz bırakmaz. FUT tipi saç ekimi, başka bir yöntemdir. Bu yöntem, iz bırakmadan cerrahi işlemi gerçekleştirir.

Saç Ekimi Teknikleri

İlk olarak, enseden köklerin alınacağı yer ve köklerin nakledileceği yer belirlenir. Anestezi sonra uygulanır. Bu, daha rahat ve daha az ağrılı bir işlem için gereklidir. Enseden alınan kökler daha sonra yeni yerlerine yerleştirilir.

Saç Ekiminin Faydaları Nedir?

Saçlarını kaybetmiş ve doğal saç elde etmek isteyen insanlar için saç ekimi mükemmel bir çözümdür. Günümüzdeki saç ekim fiyatları göz önüne alındığında, bu fiyatlara böyle doğal saç elde etmek neredeyse imkansızdır. Saç ekimi, hiç saç olmayan yerlerde bile saç çıkmasına izin verdiği için çok popüler bir işlemdir.

Saç Ekimi İçin Hangi Aylar Uygundur?

Saç ekimi için herhangi bir ay beklemek gerekmez, çünkü saç ekimi on iki ay boyunca yapılabilir. Gerekli tetkikler tamamlandıktan sonra her zaman saç ekimi yapılabilir.

Yaş Sınırı Nedir?

Saç ekimi yaptırmak için belirli bir yaş sınırı yoktur. Gerekli görüldüğü takdirde kişi her yaşta saç ekimi yaptırabilir.

Saç Tedavisinin Süresi Ne Kadardır?

Saç ekimi yaptıran kişi 15 ila 20 gün içinde toparlamış olacaktır. İlk on beş gün boyunca, ameliyat kısmı üç ila beş saat süren saç ekimi, kişiye herhangi bir zarar vermez. Kişinin ekmek istediği kök sayısına bağlı olarak cerrahi işlemimin süresi de değişebilir.

Saç Ekimi Ne Zaman Görünür?

Saç ekiminin sonuçlarını almak için bir süre beklemelisiniz. 4 ay sonra gözle görülür saç belirgin hale gelir. 8. Ayda saçlar daha belirgin hale gelir ve 12. Ayda doğal güzel saçlara dönüşürler.

Saç Ekimi Öncesi Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç ekiminden önce tıraş edilebilir. Bu tıraş dışındaki herhangi bir özel bakıma gerek yoktur. Ağır ilaç kullanan bir kişi, yediği ve içtiği her şeye dikkat etmeli ve doktoruna bunu bildirmelidir.

Saç Ekimi Yapıldıktan Sonra Saç Temizleme Yöntemleri

 Saç ekiminden sonra ilk kez saçınızı yıkarken kaynar su kullanmayın. Yavaşça ve yavaşça ılık suyla saçınızı yıkamalısınız.

Saç ekimi ücretleri nedir?

Elde edeceğiniz güzel ve doğal saçları göz önünde bulundurarak saç ekimi fiyatları çok pahalı olmayan bir operasyondur.

https://worldofthehair.com/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir