Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kombi Sürekli Çalışmaya Devam Ediyor ve Hiç Durmuyor, Kombinin Sürekli Çalışması Nasıl Çözülür?

Kombi Sürekli Çalışmaya Devam Ediyor ve Hiç Durmuyor, Kombinin Sürekli Çalışması Nasıl Çözülür?

admin admin -

Kombi Sürekli Çalışmaya Devam Ediyor ve Hiç Durmuyor, Kombinin Sürekli Çalışması Nasıl Çözülür?

Standart kombi teknolojisinde mevcut olan çalışma prensibine göre, kullanıcı tarafından ayarlanmış olan sıcaklık değerlerine ulaşıldığında kombi çalışmayı otomatik olarak durdurur. Daha sonra oda sıcaklığında ve su sıcaklığında belirlenmiş olan derecenin altına düşmesi halinde kombi yeniden devreye girerek, suyu ısıtmaktadır. Bu normal bir kombi çalışma sistemidir. Ancak bazı durumlarda kombi çalışmaya başladıktan sonra hiçbir şekilde durmayabiliyor. Kombinin sürekli suyu ısıtmaya devam etmesi kombide teknik bir arıza olduğunun en somut göstergesidir. Böyle bir durumda kombideki devamlı çalışma sorununun çözüme kavuşturulabilmesi için uzman Esenyalı Arçelik Servisi müdahalelerinin uygulanması gerekir. Uzman teknikerler tarafından kombinin sürekli çalışmasına neden olan arızanın tespiti ve onarımı yerinde servis müdahaleleri ile gerçekleştirilmektedir.

Kombi Neden Durmadan Çalışır?

Kombinin sürekli olarak çalışmaya ve içerisindeki suyu ısıtmaya devam etmesine neden olabilecek birden fazla etken bulunmaktadır. Bunlardan bazıları kombinin sistemiyle bile ilişkili olmayabilir. Özellikle kombinin kullanıldığı mekan içerisindeki ısı izolasyonunun çok kötü olmasına bağlı sıcak havanın dışarıya kaçması, kombinin kullanıldığı alan büyüklüğü için uygun performans kapasitesine sahip olmaması gibi hususlar da kombinin devamlı çalışmasına neden olur. Böyle bir durumda çözüm için kombi yerine kombinin kullanıldığı alana ilişkin çözüm arayışı sağlanmalıdır. Kombinin termostatında teknik bir sorun meydana gelmiş durumda ise tam olarak fonksiyonunu sağlayamaz. Bu nedenle de su sıcaklık seviyesinin doğru ölçümlenememesi neticesinde kombi devamlı olarak ayarlanan sıcaklık seviyesini yakalamaya çalışır. Dolayısı ile devamlı olarak çalışma gerçekleştirir. Böyle bir durumda profesyonel Ünalan Arçelik Servisi müdahalesi çözüm için elzemdir.

Kombi Sürekli Çalışma Sorunu Çözümü

Kombideki sürekli çalışma sorunu teknik arızaya bağlı meydana geldiğinden çözüm için mutlak suret ile profesyonel Suadiye Arçelik Servisi hizmetlerine başvuruda bulunulması gerekliliği bulunur. Kombinin termostat ve yanı sıra program aygıtı parçalarına istinaden tamamen teknik altyapıya uygun biçimde test ve kontroller sağlanır. Yapılan kontrollerin ardından kombinin arızası belirlenen parçası için değişim ya da onarım işlemi gerçekleştirilir. Eğer kombi termostat arızası mevcut ise çözüm sağlanabilmesi için termostat orijinal yedeği ile değiştirilir. Ancak program aygıtı komplike bir parça olmasından mütevellit doğrudan değişim yerine öncelikli olarak daha ekonomik bir çözüm için onarım denenir. Eğer onarımla yeterli ve stabil bir performans elde edilemez ise program aygıtı yenisiyle değiştirilerek, kesin ve kaliteli bir çözüm sağlanır.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir