Spor Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ege’ye Geliyorsanız Burası Gezilecek Yerler Arasında Kaçırmayın

Ege’ye Geliyorsanız Burası Gezilecek Yerler Arasında Kaçırmayın

admin admin -

Ege’ye Geliyorsanız Burası Gezilecek Yerler Arasında Kaçırmayın

Ege Batı’nın incisi olmaya devam ediyor. Ege turizm açısından önemli bölgelerden sadece bir tanesidir. Gezi rehberi olan kişiler yüz binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Ege bölgesinin görülemeye değer bir çok yerlerini anlatmıştır. Eşsiz doğası ile muhteşem denizi ile tarihi mekanlarının çokluğu ile yıllardır bu güzelliğini sürdürmeye devam etmiştir. Ege de gezilecek yerler arasında muhteşem görülemeye değer mekanları, plajları, doğası ve antik kentleri vardır.

Ege’nin Gezilecek Yerleri

 

Ege bölgesinde bulunan İzmir, Muğla, Denizli, Çanakkale ve Kütahya bir çok yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Muğla’da Bodrum, Fethiye, Akyaka, Datça ve Marmaris en bilinen ve görülemeye değer şehirlerdendir. Fethiye de bulunan Ölüdeniz, Babadağı ve kelebekler vadisi eşsiz manzarası ile mutlaka ziyaret edilmelidir.

Bodrum da Bitez ve Yalıkavak plajı ile Ortakent koyu vardır. Halikarnas mozolesi ve sualtı arkeoloji müzesi eşlik etmektedir. İzmir Çeşme plajı harika bir plaj ile gönülleri feth etmektedir. Altınkum, çark ve Ayayogi plajları en bilinenleridir. Çeşme marina, tarihi kervansaray ve çeşme kalesi de görülmeye değerdir.

Ege’nin Güzellikleri

 

Aydın, Didim ve Kuşadası da misafirlerini doğası ve denizinin muhteşem maviliği ile güzellikler sunmaya devam ediyor. Kuşadası’nda bulunan Güvercinada, Kaleiçi ve Öküz Mehmet Paşa kervansarayını mutlaka ziyaret ediniz. Kadınlar plajı, sevgi ve kuştur plajı da tercih edilebilir. Gezilecek yerler arasında bulunan Denizli Pamukkale de muhteşem doğa sanatı ile görenleri kendisine hayran bırakıyor. Travertenleri ile dünya çapında tanınmaktadır. Karahayıt kaplıcası, Kaklık mağarası, Kleopatra havuzu ve Laodikya antik kenti görmenizde yarar vardır. Etkileyici bir tarihi olana Pamukkale de görülmeye değer bir yerdir.

Ege bölgesinde en çok Efes antik kent, Saklıkent milli park, Babadağı, İztuzu plajı, Marmaris marina, Bodrum kalesi, Ölüdeniz plajı, İçmeler plajı, Apollon tapınağı ve Kemeraltı çarşısı Ege nin en bilinen gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Ege ve diğer bölgelerde dahil daha fazla yerleri gezip görmek istiyorsanız eğer https://nereyegitsek.net sitesinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Görmediğiniz ve görmeyi merak ettiğiniz gezilecek yerler için ziyaret edebilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir